Strona główna

Nasze sprawy
Nasze sprawy Aktualności OPOS Dobre praktyki Fotorelacje Informacje RDPP

 

Strona główna
Bezdomni zagrożeniem?
Raport 2017
Zrozumieć seniora
RODO przeszkadza

W dziale "Nasze sprawy"

prezentujemy problemy,

które nurtują środowisko senioralne


Stowarzyszenie „Dla Równości” od trzech lat wspólnie z Komendą Wojewódzką Policji w Rzeszowie organizuje szkolenia dla seniorów pod nazwą "Bezpieczny Senior". Szkolenia składają się z części teoretycznej, gdzie specjaliści z Wydziału Prewencji przedstawiają zagrożenia dla bezpieczeństwa osób starszych i sposoby ich zapobiegania: unikanie zagrożeń w przestrzeni publicznej czy sytuacje kryzysowe – sposoby reagowania w świetle obowiązujących przepisów prawa. Są też zajęcia praktyczne: podstawowe elementy samoobrony; teoretyczne i praktyczne podstawy udzielania pomocy przedmedycznej oraz korzystanie z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa prowadzonej przez Komendę Główną Policji.

 

Więcej...


 •  Zrozumieć seniora - potrzeby i emocje osób starszych

   

  Im więcej wiemy o starości, tym łatwiej nam rozumieć samych siebie i innych. Jak więc jest z tą starością? Kiedy się zaczyna? Czym się objawia? Co sprzyja akceptacji upływającego czasu? Jak zachować pogodę ducha? O czym warto pamiętać będąc dziadkiem lub babcią?

  Więcej...

   


 •  Informacja o sytuacji osób starszych za rok 2017

  Tworzona co roku, na podstawie ustawy z dnia 11 września 2015 r. o osobach starszych (Dz.U. poz. 1705), Informacja o sytuacji osób starszych w Polsce stanowi diagnozę aktualnej sytuacji, oczekiwań i potrzeb polskich seniorów oraz ocenę realizowanej polityki społecznej wobec osób starszych na poziomie centralnym i regionalnym.

  Więcej...


 •  RODO przeszkadza w ostatnim namaszczeniu

  Kościoły i związki wyznaniowe mają szereg wątpliwości w związku z ochroną danych osobowych. Problemem jest np. sytuacja osób nieprzytomnych w szpitalu, których danych nie można przekazać, by ksiądz udzielił im ostatniego namaszczenia. Może to wymagać zmian prawnych - powiedział PAP Maciej Kawecki, Dyrektor Departamentu Zarządzania Danymi Ministerstwa Cyfryzacji. »

  Więcej...

 

Strona główna ] Bezdomni zagrożeniem? ] Raport 2017 ] Zrozumieć seniora ] RODO przeszkadza ]

Wyślij pocztę do mwidurek@onet.eu z pytaniami i uwagami dotyczącymi tej witryny sieci web.
Copyright © 2019 Tymczasowa Rada OPOS
Ostatnia modyfikacja: 30 czerwca 2019